Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów prowadzi audyt poczynań...

  Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów prowadzi audyt poczynań poprzedniego zarządu

  Maciej Wiśniewski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów prowadzi audyt poczynań poprzedniego zarządu

  ©mbf

  Inspekcja pracy zakończyła już kontrolę w kleszczowskiej fundacji. Pod koniec lutego będą znane wyniki audytu. Czy będą zarzuty o niegospodarność?
  Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów prowadzi audyt poczynań poprzedniego zarządu

  ©mbf

  Być może już we wtorek do Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, która od lat ściąga inwestorów do najbogatszej gminy w Polsce, trafią wyniki kontroli, przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy. Kontrolę zleciły nowe władze fundacji, które zarządziły też przeprowadzenie audytu prawnego i finansowego działalności poprzednich władz fundacji. Jego wyniki powinny być znane pod koniec lutego. Od nich zależą dalsze kroki, które podejmą władze fundacji.

  - Kiedy będziemy mieli wyniki audytu, będziemy wiedzieć, czy kierować sprawę do odpowiednich organów - mówi Zdzisław Kuszczak, prezes FRGK.

  Wątpliwości wybranych po listopadowych wyborach samorządowych władz fundacji budzi m.in. kwota odszkodowania, jakie wziął odchodzący prezes Andrzej Szczepocki, który jesienią 2013 roku zmienił swoją umowę o pracę na kontrakt do 30 czerwca 2018 roku. Znalazł się w nim zapis, że w razie wcześniejszego rozwiązania, FRGK musi mu wypłacić odszkodowanie równe temu, co zarobiłby jako dyrektor do końca umowy. Do tego ekwiwalent za niewykorzystany urlop i nagroda jubileuszowa. W sumie Andrzej Szczepocki wziął na odchodne ponad 680 tys. zł brutto.

  Nowe władze fundacji chcą zwrotu tej kwoty i renegocjacji formy odejścia Szczepockiego. Dały byłemu prezesowi czas do końca roku, ale ten do tej pory się nie odezwał.

  Andrzej Szczepocki podkreśla, że z nowymi władzami fundacji nie ma o czym rozmawiać.

  - To absurd. Niech oni się wezmą do roboty, a nie uprawiają politykę - podkreśla Andrzej Szczepocki.

  Fundacja zamknęła już stronę internetową, która była tubą propagandową byłych władz. Wkrótce ma powstać nowa, która - jak podkreśla prezes Kuszczak - będzie platformą wymiany informacji dla inwestorów i mieszkańców gminy.

  Nie wcześniej jak w marcu ma być znana nowa strategia prowadzenia FRGK, w tym to, jakiego rodzaju inwestorzy będą do Kleszczowa ściągani. Wiadomo, że będzie drożej. Zdzisław Kuszczak zapowiada podwyżkę cen gruntów w strefach przemysłowych, które do tej pory kosztowały po 5 zł za metr kw.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama