Pomagaj Swoim Ludziom. Ślub bohaterów afery skierniewickiej...

  Pomagaj Swoim Ludziom. Ślub bohaterów afery skierniewickiej i kosztowny "prezent" od ministra

  Tomasz Skłodowski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Pomagaj Swoim Ludziom. Ślub bohaterów afery skierniewickiej i kosztowny "prezent" od ministra
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Fot. Sławomir Burzyński

  W sobotę prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusz Piechociński zjawił się w Rawie Mazowieckiej, gdzie ślub brał szef łódzkich struktur partii i wicemarszałek województwa Dariusz Klimczak. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wybranką Klimczaka została Marta Giermasińska, która przed miesiącem stała się bohaterką skandalu.
  Skandal wybuchł, gdy 24-latka bez odpowiedniego wykształcenia i kompetencji została powołana na stanowisko wiceprezesa spółki Energetyka Cieplna w Skierniewicach. Miała zarabiać 8 tys. zł miesięcznie. Podejrzewano, że stanowisko otrzymała dzięki politycznym koneksjom narzeczonego z PSL.


  Oboje zdecydowanie zaprzeczyli, a Marta Giermasińska zrezygnowała z pracy w skierniewickiej elektrociepłowni. Nikt w to nie uwierzył, zwłaszcza kiedy prezes PSL Janusz Piechociński ocenił sytuację jako żenującą i poniżej wszelkich standardów. Wybrał się nawet do Łodzi, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, miał nawet zagrozić Klimczakowi, że jeśli nie załatwi tej sprawy, to pozbawi go funkcji.

  MARTA GIERMASIŃSKA WYSZŁA ZA MĄŻ ZA DARIUSZA KLIMCZAKA. ŚLUB W RAWIE MAZOWIECKIEJ [ZDJĘCIA]


  Minął miesiąc, ucichł medialny szum i wicepremier Piechociński zjawił się na kościelnym ślubie Klimczaka i Giermasińskiej, by w błyskach fleszy składać nowożeńcom życzenia.

  - PSL zawsze pomaga swoim ludziom - mówi poseł ludowców Eugeniusz Kłopotek. Zastrzega jednak, że nie dotyczy to przypadków wątpliwych etycznie i prawnie. Kłopotek nie chciał jednak komentować obecności szefa PSL na ślubie Giermasińskiej i Klimczaka. - Nie znam sprawy - stwierdził.

  Wśród gości był również wiceprezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak żartowano podczas ślubu, przywiózł młodej parze prezent ślubny. Bo w ostatnich dniach rozpoczęto budowę nowego żłobka w Skierniewicach.

  Będzie to prawdopodobnie najdroższy żłobek w Polsce, jego budowa ma kosztować aż 13,5 mln zł. W żłobku opiekę znajdzie 160 dzieci. Dla porównania, koszt budowanych obecnie w Warszawie przez firmę Skanska trzech żłobków dla 450 dzieci wynosi łącznie 15 mln zł. Warto dodać, że budowane w Warszawie żłobki zostały zaprojektowane przez znaną pracownię architektoniczną Kuryłowicza i będą wykonane w nowoczesnej technologii, m.in. będą miały tytanowe ściany.

  Wiceprezydent Skierniewic Eugeniusz Góraj nie chciał rozmawiać na temat budowy żłobka. Kategorycznie zaprzeczył, że koszt jego budowy jest zawyżony. - Nie udzielam żadnych informacji przez telefon - oświadczył wiceprezydent Góraj.

  Zagadkę tak wysokich kosztów budowy żłobka może wyjaśnić tylko kierowane przez ministra Kosiniaka-Kamysza Ministerstwo Pracy, które przyznało na budowę żłobka w Skierniewicach aż 6,5 mln zł dotacji w ramach rządowego programu "Maluch".

  Jak wynika ze spisu dotacji umieszczonego na stronach internetowych MPiPS, inwestycja w Skierniewicach otrzymała największą dotację w kraju. Większość dotacji przyznanych innym gminom to pieniądze rzędu 200-300 tys. zł. W tym roku w skierniewickich żłobkach zabrakło miejsca dla 30 dzieci. Jednak jesienią przybędzie dodatkowe 50 miejsc w budynku zwalnianym przez jedno z przedszkoli. Można więc pogratulować samorządowi Skierniewic zapobiegliwości, gdyż w gminie będzie więcej miejsc w żłobkach niż chętnych dzieci.

  MARTA GIERMASIŃSKA I JEJ ZWIĄZKI Z DZIAŁACZAMI PSL. JAK ZOSTAĆ WICEPREZESEM W WIEKU 24 LAT


  Inaczej jest np. w Gdańsku. Na miejsce w żłobku czeka tam 2135 dzieci, a miejsc jest tylko 800. Wniosek samorządu Gdańska o dofinansowanie budowy żłobków ministerstwo Władysława Kosiniaka-Kamysza jednak w tym roku odrzuciło.

  W poniedziałek na dywaniku u premier Ewy Kopacz tłumaczył się minister rolnictwa Marek Sawicki. Musiał wyjaśniać m.in. zastrzeżenia NIK dotyczące przedsiębiorstwa ELEWARR. O firmie było głośno, kiedy rozmowa nagrana potajemnie przez Władysława Serafina ujawniła nepotyzm na wielką skalę i zawyżanie płac.

  Po skandalu, kontrolach i zmianach władz niewiele się zmieniło. Zdaniem NIK spółka powinna być zlikwidowana. NIK złożyła też zawiadomienie do prokuratury. Chociaż kontrolerzy negatywnie ocenili sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad ELEWARR przez podległego ministrowi rolnictwa prezesa Agencji Rynku Rolnego, pozycja Sawickiego nie jest zagrożona.

  Czytaj także

   Komentarze (28)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Posady Swoim Ludziom

   cwany kmiotek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Patrzcie dokładnie jak się będzie w najbliższych miesiącach zachowywał PSL. Jak będzie w koalicji do końca to znaczy że PO wygra wybory. Jak wyjdzie z koalicji to znaczy że wygra PiS albo Ruch...rozwiń całość

   Patrzcie dokładnie jak się będzie w najbliższych miesiącach zachowywał PSL. Jak będzie w koalicji do końca to znaczy że PO wygra wybory. Jak wyjdzie z koalicji to znaczy że wygra PiS albo Ruch Palikota bis czyli Ruch Kukiza. PSL ma takiego nosa do konfitur jak żadna partia. Rolników tam jest może 5 % reszta to oportuniści i karierowicze, tzw "rolnicy z Marszałkowskiej"zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przykre

   Ch (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Do kościoła nie przychodzi się z odkrytymi ramionami. Nawet panna młoda powinna się dostosować do ogólnie obowiązujących zasad. Nawet PSL nie zwalnia z kościelnych reguł.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zielone ośmiorniczki

   Krysia z mleczarni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Kukiz robi porzadek w Skierniewicach po wyborach:-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   młodzież z PSL przebija pazerność Olasa i Witaszczyka

   Maryias (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   uczniowie przerastają mistrzów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Politycznie obojętny biektywizm dziennikarski"

   Obywatel RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 8

   Przez ślub Klimczaka doszło do zawału w kopalni węgla kamiennego w południowych Chinach a dokończenie budowy Gazoportu w Świnoujściu stało się niemożliwe. Piechociński zajął się budową dróg w...rozwiń całość

   Przez ślub Klimczaka doszło do zawału w kopalni węgla kamiennego w południowych Chinach a dokończenie budowy Gazoportu w Świnoujściu stało się niemożliwe. Piechociński zajął się budową dróg w Skierniewicach a Marta Giermasińska została Królową Angielską. Prawda, że dużo może Klimczak z Piechocińskim. A skoro tak, to niech p*****ów z tej gazety nauczą rzetelnej dziennikarki , bo to co napisali wyżej nawet na homilię w Toruniu się nie nadaje. Piechociński zagroził a Klimczak i tak się ożenił - no rekord świata.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BezJajBezHonoru

   SamiSwoi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Korytko już wkrótce może się skończyć i to może być wielka próba przetrwania miłości...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ból czy bul?

   Obywatel RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   A co pracę straciłeś czy kobieta cię rzuciła, że tak autorytarnie rozstrzygasz o przyszłości młodych ? A brałeś pod uwagę normalne dla normalnych uczucia ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PSL bierze wszystko

   Skierniewiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 1

   Wszystko przycichlo i tydzień temu nawet rodzina Piechocinskiego złapała się na stołek w szpitalu w Skierniewicach. PSL opanowuje miasto


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skierniewice

   Obywatel RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Taaaa - a syn Klimczaka został prezesem MZK i szefem Wod -Kanu jednocześnie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ITS-ie obudź się

   -- (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Publikacja ciekawa i przekrojowa - przybliża prawdziwe skierniewickie mechanizmy. Czy w naszym SKIERNIEWICKIM ITS-e kierowanym przez AK doczekamy się takiej? Tomasz Skłodowski BRAWO !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PSL

   - (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 2

   Co za skandal! Jedyna nadzieja, że po jesiennych wyborach PSL zniknie z Sejmu, to zdaje się jedyna metoda żeby wyplenić kumoterstwo i prywatę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   omg

   loiki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Ten kraj zdechnie jak do rządów ie dojdzie Korwin. Trzeba usunąć koryto.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korwin

   Obywatel RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jestem za. Przy korycie powinni znaleźć się inni bo ile można czekać w kolejce do koryta.

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama