ŁKS Łódź – Wigry Suwałki relacja na żywo. Wynik meczu ŁKS - Wigry Suwałki

ag
ŁKS Łódź - Wigry Suwałki
ŁKS Łódź - Wigry Suwałki Krzysztof Szymczak
W sobotnie popołudnie (6 października) ŁKS Łódź spotka się na murawie przed własną publicznością z zespołem plasującym się dokładnie w środku ligowej tabeli – Wigrami Suwałki. Mecz rozpocznie się o godz. 15.

ŁKS Łódź w dotychczasowych meczach zdobył 18 punktów, co daje mu szóste miejsce w tabeli. Wigry Suwałki zgromadziły jedno oczko mniej i są na dziewiątej pozycji.

• Paweł Kaczmarczyk

Trenerzy: Kazimierz Moskal (ŁKS Łódź) i Kamil Socha (Wigry Suwałki)

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Wynik meczu ŁKS - Wigry Suwałki: 2:1 (1:0)

14.40 Piłkarze obu drużyn już po rozgrzewce
14.47 Gospodarze są niewątpliwie faworytami dzisiejszego spotkania. ŁKS Łódź zajmuje 6 pozycję z 18 punktami w tabeli, a Wigry są o oczko punkowe niżej.
15.00 Pierwszy gwizdek! Zaczynają gospodarze.

Pierwsza połowa meczu ŁKS Łódź - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
1' Od środka ŁKS Łódź
3' Atak Wigier Suwałki. Niewiele brakowało, by Adamec trafił do siatki po nie najlepszym załapaniu piłki przez Kołbę.
6' Próba ataku Patryka Bryły po podaniu Ramireza. Strzał lewą nogą z ostrego kąta, ale interweniuje Węglarz, kierując piłkę na rzut rożny.
8' Zespół z Suwałk próbuje dość odważnie atakować. To oni na razie dominują na boisku.
8' Adamec faulowany przez Pyrdoła, około trzech metrów od linii pola karnego ŁKS-u
11' Nieporozumienie między piłkarzami łódzkiego klubu, rozgrywali piłkę między sobą. Grają bardzo nerwowo.
13' Dośrodkowanie Mackiewicza na dalszy słupek, nie doszedł do tego strzału głową Najemski, zabrakło mu kilka centymetrów.
13' Spalony Mackiewicza. Od bramki zaczyna Kołba.
14' Sobociński prostopadłym podaniem chciał obsłużyć Bogusza, Najemski na rzut rożny.
15' Nie zbyt dobre wykonanie przez gospodarzy tego rzutu rożnego, faulowany był jeden z zawodników Wigier i akcja przenosi się na drugą połowę boiska.
16' Próba strzału Artura Bogusza, ale trafia w Węglarza
19' Niedokładne podania ełkaesiaków. Mają problem, by wyprowadzić kontratak.
21' Arbiter przerwał grę. Karol Mackiewicz leży na boisku. Wezwana pomoc medyczna. Grzesik podszedł do niego i wyjaśnili sobie akcję.
22' Gra wznowiona.
22' Gra zaostrza się. Artur Bogusz leży na boisku po próbie wypicia piłki przez zawodnika Wigier. Gra wstrzymana.
23' Gramy dalej.
24' Niecelny strzał Kujawy głową.
26' Akcja Wigier, piłka po wybiciu jednego z defensorów gospodarzy trafia na 20 metr, tam Karbowy huknął z 18 metrów obok słupka bramki.
27' Akcja przed polem karnym Bartczaka z Adamcem, zabrakło porozumienia i wybija ŁKS.
28' Kolejna szansa Wigier, wychodził na dobrą pozycję jeden z zawodników Wigier, źle przyjął i przejął to Kołba.
29' Ramirez fatalnie rozgrywa z rogu.
30' Dośrodkowanie Ramireza fatalne. Wigry nie wykorzystały szansy na kontrę.
32' Z 20 metra uderza Adamec, ale wysoko ponad bramką.
33' Piłkarze przyjezdni zmienili nieco taktykę. Od początku postawili na atak, a teraz czekają na ataki. Wydaje się, że ełkaesiacy mają przewagę w trzymaniu piłki i ataków podbramkowych.
34' Agresywnie teraz na piłkę ruszał Bartczak, faulował gracza z Łodzi i w akcji gospodarze.
35' Nieudane odegranie Łuczaka.
36' Faulowany przez Bryłę Mackiewicz, szansa na dośrodkowanie pod bramkę Kołby.
37' Dośrodkowanie Karbowego pewnie przejmuje Kołba.
39' Błąd Karbowego przed własnym polem karnym. Podanie do dobrze ustawionego Kujawy, napastnik złapany na spalonym.
40' Niecelny strzał Adamca. Bryła leży po faulu Pawłowskiego.
42' Po dośrodkowaniu Łuczak niecelnie strzela i piłka ląduje nad poprzeczką.
43'** Gol dla ŁKS-u! Kapitalne uderzenie Kujawy z główki po podaniu Ramireza!44' Zawodnicy Wigier mają problemy z wyjściem na połowę rywala. 45' Arbiter dolicza minutę. Kujawa strzelał nożycami, ale źle trafił. 48' **Zablokowany strzał Rozwandowicza z ponad 30 metrów. Goście próbują ataku pozycyjnego.

Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS prowadzi z Wigrami 1:0 po golu Kujawy.

46' Od środka Wigry i gramy druga połowę. Zmiany w drużynach: Wolski zastąpił Łuczaka, Mroczek za Kaczmarczyka.
47' Wolski faulowany przez Pawłowskiego na połowie Wigier.
49' Rzut rożny dla Wigier, piłkę szybko przejęli gospodarze.
50' Rzut rożny dla gości. Łodzianie poradzili sobie z dośrodkowaniem przeciwników z narożnika.
50' Próba zagrania Adamca prostopadłej piłki do Mackiewicza, przejmują to zawodnicy z Łodzi.
52' Wolski strzela, ale trafia w plecy obrońcy Wigier. Nie koniec akcji. Piłkę próbują odzyskać łodzianie.
54' Żółta kartka dla Wolskiego po faulu na Mackiewiczu. Drużyna przyjezdna wykonuje rzut wolny.
54' Akcja Wigier, Bartczak wycofuje piłkę na 16 metr, tam lewą nogą uderza Pawłowski, ale bardzo niecelnie.
56' Bryła na prawym skrzydle zagrywa do Bielaka, ale Karankiewicz przejął to podanie.
59' Przerwa w grze. Na boisku leży zawodnik z Suwałk - Olszewski. Potrzebna pomoc fizjoterapeuty.
61' Rzut karny dla Wigier. Kołba próbuje dyskutować z sędzią.
[b]62' Piłka trafia w słupek, a Sobociński chcąc ją wybić, trafia do własnej bramki. Po samobójczym strzale remis: 1:1[/b]
65' Rzut karny dla ŁKS-u. Cała drużyna z Suwałk próbuje dyskutować z arbitrem. Dyskusje na boisku. Niewiele brakowało, by skończyło się żółtymi kartkami.
[b]65' Gooool! Rozwandowicz mocne i celne uderzenie w prawy dolny narożnik bramki, a Węglarz leci w prawo! ŁKS wychodzi na prowadzenie 2:1 [/b]
68' Dobry strzał Pyrdoła z 16 metrów. Próbował zaskoczyć bramkarza Wigier, ale Węglarz czujnie broni.
68' Bartczak wywalczył rzut rożny. Sobociński leży na boisku.
70' Mackiewicz dośrodkowuje na bliższy słupek, wybija to Kujawa. Zmiana w ŁKS. Boisko opuszcza Pyrdoł. W jego miejsce debiutujący dziś w drużynie Łukasz Piątek.
72' Rzut wolny dla ŁKS-u. Sobociński mocne zagranie do Wolskiego, ale ten nie utrzymał jej w boisku.
73' Zmiana w drużynie gości. Kwaśniewski za Mackiewicza.
73' Bryła próbował z 16 metrów strzelać. Ale nie opanował piłki i niecelny strzał.
74' Jeszcze jedna zmiana - Polkowski za Karbowego.
76' Akcja Wigier znów zakończona fiaskiem, Mroczek nie zdołał dośrodkować piłki i od bramki Kołba.
78' Gorąco pod bramką ŁKS-u.
78' Rzut wolny dla Wigier, kolejny raz doskonale wybija głową Kujawa.
79' Akcja Wigier Suwałki, zagranie do Ramireza, ale jego strzał z ośmiu metrów zablokowany.
81' Spokojnie gra zawodników ŁKS-u, którzy walczą o trzecią bramkę. Wigry muszą się nabiegać, żeby odzyskać piłkę.
83' Rzut wolny dla ŁKS-u. Wolski po podaniach wbiegł z piłką w pole karne, oddaje piłkę do Bielaka, który strzela z 18 metrów, ale przenosi piłkę nad poprzeczką.
85' Kontra gospodarzy, Ramirez był już bezsilny w walce z Najemskim będzie rzut rożny. Trzecia zmiana w łódzkiej drużynie. Bryła faulowany w 64' opuszcza boisko, a w jego miejsce Kalinkowski. ŁKS zaczyna od rożnego.
88' Adamec fauluje Rozwandowicza na 17 metrze od bramki, zasłużona kartka dla zawodnika Wigier.
89' Ramirez z rzutu wolnego przenosi piłkę nad poprzeczką. Dobiega końca regulaminowy czas gry.
90' Sędzia dolicza 4 minuty.
91' Rzut wolny z połowy boiska dla Wigier, piłkę zagrywa Straus - dalekim podaniem w rękawice Kołby.
92' Przy piłce utrzymują się goście, szukając szansy na wyrównanie. ŁKS z trudem zatrzymuje piłkę.
93' Piątek w polu karny, ale zablokowane uderzenie Piątka. Nie koniec akcji. Próba strzału z dystansu Kalinkowskiego.
[b]94' Koniec meczu! ŁKS wygrywa po ciężkim boju z Wigrami Suwałki 2:1![/b]