Polska - Tahiti. Mundial U 20 mecz na stadionie Widzewa. Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2019 [ZDJĘCIA]

Amadeusz Bełdowski
Rozpoczął się drugi mecz reprezentacji Polski w ramach Mundialu U20. Na stadionie Widzewa w Łodzi walczą ze sobą reprezentacje Polski i Tahiti.

Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej 2019

POLSKA - TAHITI

Po pierwszym przegranym meczu przez Polaków sytuacja jest bardzo skomplikowana. Nasi reprezentanci mają aktualnie 0 punktów, Kolumbia ma 3, a Senegal 6. Afrykańska drużyna wygrała dzisiaj z Kolumbią 2:0 i jest na pewnej drodze do awansu.

Od samego początku reprezentanci Polski agresywnie zajęli połowę rywala co poskutkowało w 17 minucie meczu gdy po nieudanym wybiciu piłki przez bramkarza Tahiti fantastycznym strzałem wykazał się Jakub Bednarczyk, który zmienił wynik meczu na 1 do 0. Nie długo tłumnie zebrani kibice na stadionie Widzewa musieli czekać na kolejne dwa gole. W 35 minucie Marcel Zylla umieścił piłę w siatce a zaledwie chwilę później zaliczył asystę gdy prostopadle podał Dominikowi Steczykow, który po krótkim dryblingu po raz trzeci pokonał bramkarza Tahiti.

W drugiej połowie meczu, mimo większego entuzjazmu ze strony piłkarzy Tahiti, nie zdołali przebić silnej dzisiaj Polskiej defensywy, natomiast Polacy krok po kroku wykonywali przedmeczowy plan trenera Jacka Magiery. W 61 minucie drugiego już w dzisiejszym spotkaniu gola zaliczył Dominik Steczyk a 12 minut później wynik powiększył wprowadzony w drugiej połowie meczu gracz z numerem 17 - Adrian Benedyczak. Mimo usilnych starań drużyny Tahiti nie zdołali sprawić jakiegokolwiek problemu bramkarzowi, Radosławowi Majeckiemu, dopiero w 81 minucie meczu dokonali pierwszego celnego strzału!
Wynikiem 5 do 0 zakończył się drugi sprawdzian polaków na MŚ U20 w Polsce co pozwala pozytywnie myśleć o awansie.
Pięknie zachowali się również kibice, którzy po spotkaniu dziękowali naszemu dzisiejszemu przeciwnikowi za mecz, doszło nawet do tego że piłkarze Tahiti wyszli do kibiców aby zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. I to właśnie takiej atmosfery kibice mogą oczekiwać od wielkiej światowej imprezy jakimi są Mistrzostwa Świata do lat 20!

Kolejny mecz polaków z mocną drużyną Senegalu już w środę.