MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ŁKS - Tychy 1:1 Bez Pirulo ani rusz. Dwa karne po analizie VAR w premierze ŁKS. Zdjęcia

Piłkarze ŁKS zremisowali w premierowym meczu rundy wiosennej pierwszej ligi. Lider nadawał ton grze, ale był mało przekonujący. Oba gole - pierwszy dla gości - padły po karnych.

ŁKS Łódź - GKS Tychy 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Krzysztof Wołkowicz (73, karny), 1:1 Pirulo (83, karny)
ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Oskar Koprowski - Bartosz Szeliga (90, Piotr Janczukowicz), Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk, Bartosz Biel (62, Pirulo), Michał Trąbka - Stipe Jurić (62, Nelson Balongo).. Trener: Kazimierz Moskal.
Tychy: Konrad Jałocha - Krzysztof Machowski, Petr Buchta, Nemanja Nedić, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Skibicki (90, Natan Dzięgielewski), Antonio Domínguez (84, Mateusz Radecki), Wiktor Żytek, Mateusz Czyżycki (84, Jakub Tecław), Marcin Kozina (74, Daniel Rumin) - Patryk Mikita. Trener: Dominik Nowak.
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Olsztyn).
Żółte kartki: Monsalve - Żytek, Machowski, Czyżycki, Skibicki, Jałocha, Mikita.
Widzów: 8.655.

Brakowało w pierwszym składzie ŁKS Pirulo i Artemijusa Tutyskinasa. Hiszpański pomocnik usiadł na ławce rezerwowych, Litwina uraz wykluczył całkowicie z gry. Trener Kazimierz Moskal dał szansę debiutu od pierwszej minuty meczu Michałowi Mokrzyckiemu, który został wypożyczony z ekstraklasowej Wisły Płock.
Przed meczem Pirulo otrzymał z rąk Tomasza Salskiego statuetkę tygodnika „Piłka Nożna” dla Pierwszoligowca Roku 2022.
Piłkarze ŁKS przystępowali do meczu w roli faworyta, wygrali ostatnich pięć ligowych spotkań. Niepokonani w pierwszej lidze byli od 27 sierpnia ubiegłego roku.
W pierwszej połowie blisko zdobycia bramki był Bartosz Szeliga, który w 30 minucie wbiegł w pole karne i strzelił z pierwszej piłki, jednak minimalnie nad poprzeczką.
Po godzinie gry Michał Mokrzycki uderzył z woleja, ale także ponad bramką gości. W67 minucie miało miejsce starcie w polu karnym ŁKS pomiędzy Nacho i Marcinem Koziną. Sędzia najpierw nie zagwizdał, ale po interwencji VAR podyktował jedenastkę. Strzelec Krzysztof Wołkowicz się nie pomylił i tyszanie uzyskali prowadzenie. Kwadrans został ełkaesiakom na wyrównanie.
Kilka minut później znów VARwyręczył nieporadnego arbitra. Nemanja Nedić faulował Pirulo, który wszedł na boisko po godzinie gry. Hiszpan, bez którego ŁKSwiele traci ze swej wartości, sam wymierzył sprawiedliwość.
Wynik meczu do końca nie uległ zmianie.

Sandecja Nowy Sącz – Górnik Łęczna 3:0 (Tomasz Boczek 28, Kamil Słaby 38, Jakub Wróbel 70)
Wisła Kraków – Resovia 2:0 (Łukasz Seweryn 16-s, Luis Fernandez 36)
Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 1:2 (Szymon Sobczak 49 - Kacper Skóra 57, Bartosz Rymaniak 62)
Ruch Chorzów – Chrobry Głogów 1:0 (Tomasz Foszmańczyk 90-k)
Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice 1:0 (Andreja Prokić 73)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice
Chojniczanka Chojnice – Skra Częstochowa (mecz jutro o godz. 18)